Jak zrobić własne perfumy z kwiatów?

Jak zrobić własne perfumy z kwiatów?

Jak zrobić własne perfumy?

Na początek warto zastanowić się o jakim aromacie perfum marzymy i chcemy osiągnąć. Potem należy zebrać kilka składników, dzięki którym będziemy w stanie je stworzyć. W zależności od formy perfum jaką chcemy otrzymać, musimy przygotować postawę, na której będzie budowana kompozycja. Dlatego dobieramy alkohol etylowy (jeśli chcemy uzyskać perfumy w sprayu) lub olej, wosk pszczeli (jeśli chcemy uzyskać perfumy do smarowania ciała). Dodatkowo będą potrzebne:
-  olejki eteryczne
-  woda destylowana w celu rozcieńczenia kompozycji,
- utrwalacz zapachu w formie gliceryny lub olejku jojoba,
- filtr ewentualnie gaza do odcedzenia perfum,
- pojemnik na gotową kompozycję (ciemna szklana butelka w przypadku perfum do rozpylenia).

W pierwszej kolejności należy połączyć ze sobą wybrane przez nas olejki eteryczne wraz z utrwalaczem perfum. Następnie powinno się dodać do tego alkohol zmieszany z odrobiną wody destylowanej. Taką kompozycję trzeba bardzo dobrze wymieszać i odstawić w ciemne miejsce, gdzie temperatura raczej się gwałtownie nie zmienia. Po odczekaniu około miesiąca możemy przefiltrować nasze perfumy do odpowiedniego pojemnika i cieszyć się ich aromatem.

Jak zrobić perfumy z kwiatów?

Znając podstawy tworzenia perfum przedstawione powyżej oraz mając wszystkie odpowiednie składniki, możemy przystąpić do skomponowania własnego zapachu. Tutaj tylko i wyłącznie od Ciebie zależy czy będą to perfumy zrobione z olejków kwiatowych, które zakupisz w sklepie, czy taki olejek sam/a stworzysz. W pierwszym przypadku sprawa jest o tyle prosta, że jeżeli masz ochotę na perfumy o zapachu frezji, to właśnie z takiego olejku skorzystasz. Jeżeli chcesz, aby twoje perfumy były w 100% wykonane od samego początku przez Ciebie, to musisz sobie zadać pewien trud. Do stworzenia naturalnego olejku musisz wcześniej ( zazwyczaj jest to wiosenna lub letnia pora) zebrać kwiaty i w zależności od rośliny je zasuszyć lub właśnie na odwrót – zerwać w pełni rozwinięte.

Jak zrobić perfumy z kwiatów bzu?

Dla przykładu skupimy się na jednym z najbardziej znanych i lubianych zapachów, jakim jest aromat bzu. Popularny już od starożytności ciągle znajduje swoich ulubieńców, a wykorzystywanie tego akordu jest na tyle powszechne, że znajduje się on w wielu perfumach i kosmetykach. Do przygotowania naturalnego olejku z kwiatów bzu potrzeba:
- świeżych kwiatów bzu,
- olej,
- naczynie do namoczenia kwiatów,
- gaza lub filtr,
- woda destylowana,
- naczynie do podgrzania mieszaniny,
- pojemnik do przechowania olejku.

Świeże kwiaty bzu należy umyć i oczyścić, a następnie przełożyć do miseczki lub innego naczynia wyłożonego gazą w ten sposób, aby można było potem łatwo ją zebrać razem z zawartością. Wlewamy pół litra wody i zakrywamy talerzem na 10-12 godzin. Po tym czasie wyciągamy gazę i związujemy sznurkiem lub nitką oraz przekładamy do naczynia, w którym podgrzejemy go razem z wodą, która była w naczyniu. Nie doprowadzamy do wrzenia wody, ponieważ cała praca pójdzie na marne, a nasz aromat się ulotni. Gotujemy na wolnym ogniu i czekamy, aż w naczyniu pozostanie dosłownie 20 ml substancji. Następnie przekładamy do pojemnika i czekamy aż ostygnie. Dalszy proces przygotowania perfum z olejkiem jest przedstawiony powyżej.

Własne perfumy a gotowe kompozycje

Jak widać w związku z własną produkcją perfum istnieje też kilka negatywnych stron. Niestety trzeba temu poświęcić czas, a tego nie posiada każdy z nas. Co więcej, takie perfumy nie będą nigdy w stanie odzwierciedlić zapachu, do którego już się przyzwyczailiśmy korzystając wcześniej z gotowych perfum. Ponadto francuskie perfumy, które są dostępne w sprzedaży w naszym sklepie internetowym będą dużo trwalsze oraz bardziej zróżnicowane aromatycznie.

Zaciekawiony? Poznaj naszą ofertę trwałych, wyjątkowych francuskich perfum i wybierz coś dla siebie bądź bliskich!

Aby dalej móc udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Prosimy zatem abyś wyraził zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Twoja prywatność i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsza. Więcej na Polityka Prywatności. Akceptuje