Gdzie nakładać perfumy? Parę sposobów na przedłużenie ich trwałości

Gdzie nakładać perfumy? Parę sposobów na przedłużenie ich trwałości

Najpierw kilka uwag..

Na sam początek warto powiedzieć coś na temat aplikacji perfum na nadgarstki i odruchu pocierania ich o siebie. To jeden z najczęściej popełnianych błędów. Zapach uwalniany z flakonu powinien być pozostawiony na skórze bez żadnej mechanicznej ingerencji. Podczas rozcierania, wszystkie nuty pozostają zaburzone, przez co ich aromaty nie rozkwitają jeden po drugim i wydobywają się naraz. To sprawia, że zapach staje się nijaki i traci na wartości, nie zachwycając nas już w taki sam sposób.

Często popełnianym błędem, szczególnie przez Panie, jest skrapianie włosów. Zapewne zamysł takiego zachowania polega na tym, że kobiety chcą aby ich perfumy było czuć nawet wtedy, kiedy poruszają włosami. Myślenie jak najbardziej logiczne, ale niestety może mieć negatywny skutek. W wodach perfumowanych głównym składnikiem jest alkohol, więc jeśli spryskamy nimi swoje włosy, to staną się one matowe, a z czasem możemy je nawet przesuszyć. Bezpieczniejszym sposobem będzie aplikacja zapachu na szczotkę, odczekanie chwili, aby alkohol odparował i przeczesanie włosów.

Kolejny błąd, to nakładanie perfum bezpośrednio na ubrania, a nie na ciało.  Pamiętajmy o tym, że alkohol zawarty w perfumach może spowodować odbarwienia, a olejki zapachowe – tłuste plamy. Dobrze jest wiedzieć, że jeżeli spryskamy się perfumami od razu po wzięciu ciepłej kąpieli lub prysznica, to zapach „zjednoczy się” z naszym ciałem i tym samym możemy przedłużyć jego trwałość.

Jak przedłużyć trwałość perfum?

Przejdźmy do aplikacji perfum, która pozwoli nam przedłużyć ich trwałość. Nawilżenie skóry to zarówno podstawa codziennej pielęgnacji, ale również sposób na to, aby nasz zapach dłużej się utrzymał. Zadbajmy więc o to, by przed użyciem naszych ulubionych perfum użyć bezzapachowego kremu lub wazeliny w te miejsca, gdzie będziemy stosować zapach. Ważne jest to, by nie mieszać perfum z kremem zapachowym, ponieważ aromaty mogą się zmieszać i powstanie zupełnie coś innego.

Warto wiedzieć, że perfumy dobrze jest nakładać na miejsca, gdzie wyczuwamy puls i skóra jest najcieplejsza. Takie miejsca to zgięcia łokci i kolan, nadgarstki, szyja, skronie oraz miejsce za uszami (wtedy też będziemy mieć wrażenie jakbyśmy spryskali włosy). Ciepło naszego ciała sprawi, że perfumy będą dłużej utrzymywać się na skórze i staną się bardziej wyraziste. Pamiętajmy o tym, żeby ich nie rozcierać, a jeśli mamy problem z dokładnym nałożeniem ich za pomocą atomizera w trudno dostępne miejsca (np. za uchem), to możemy posłużyć się kawałkiem wacika lub po prostu palcem.

Istnieją jeszcze dwie rzeczy, na które po prostu nikt nie ma wpływu. Jest to czas, w którym kompozycje zapachowe parują z naszego ciała i tym samym zmniejszają ich trwałość oraz to, jak nasze pH skóry łączy się z danymi perfumami. Często można to zaobserwować, kiedy spryskujemy się nimi i pachną one zupełnie inaczej niż wtedy, kiedy przypominamy sobie woń z perfumeryjnego papierka. To, jak szybko z naszego ciała uwalniają się aromaty i jak komponują się z naszym ciałem, jest kwestią indywidualną i jedyne co możemy zrobić, to wspomóc się sposobami wymienionymi powyżej.

Tak samo sprawa ma się z zapachem, którego nie czujemy po pewnym czasie. Zazwyczaj jest tak, że tych aromatów nie jesteśmy w stanie już wyczuć po paru godzinach, ponieważ nasz nos przyzwyczaja się do danego zapachu. Jeżeli wydaje ci się, że już nic nie czujesz, to warto mieć ze sobą małą wersję ulubionego zapachu (np. buteleczka 10 ml – dostępna w naszym sklepie) i odświeżyć zapach wchodząc w „chmurkę” stworzoną za pomocą atomizera. Ciekawostką jest to, że jeśli dane perfumy nie podobają nam się, to możemy bardzo długo czuć ich zapach, ponieważ drażnią nasz zmysł węchu.

Reasumując..

Pomysłów i sposobów na przedłużenie trwałości zapachów może być wiele. Jedne sprawdzają się lepiej, drugie niekoniecznie. Ważne jest to, aby je testować i wybrać odpowiedni dla siebie. Pamiętajmy również o najważniejszej rzeczy – zachowanie umiaru. Chociaż byłyby to dla nas najpiękniejsze perfumy na świecie, to nie zapominajmy o tym, że nie wszyscy mogą je tak odbierać, a niektórych mogą nawet i drażnić. Mamy nadzieję, że dzięki tym wszystkim poradom zebranym w jedno miejsce będziecie mogli popróbować różnych sposobów i wybrać najlepszy dla siebie lub po prostu potraktować to jako ciekawostki.

Zaciekawiony? Poznaj naszą ofertę trwałych, wyjątkowych francuskich perfum i wybierz coś dla siebie bądź bliskich!

Aby dalej móc udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Prosimy zatem abyś wyraził zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Twoja prywatność i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsza. Więcej na Polityka Prywatności. Akceptuje