Znaczenie Francji w produkcyjnym przemyśle perfumeryjnym

Znaczenie Francji w produkcyjnym przemyśle perfumeryjnym

Wszystko zaczęło się dzięki perfumiarzom Katarzyny Medycejskiej. Mieli niestety spory kłopot, aby sprowadzać kwiaty i zioła z jej rodzinnych stron, toteż postanowili poszukać ich na miejscu. Tym sposobem pierwszym perfumeryjnym miastem (z fr. „la capitalemondiale des parfums”) stała się miejscowość Grasse. To naprawdę piękne i urocze miejsce w regionie Prowansji, w którym do dziś istnieją jedne z najstarszych perfumerii. Założone w 1747, 1849 oraz 1926 roku. W każdej z nich można do tej pory kupić oryginalne kompozycje zapachowe, ale także zwiedzić muzeum.

Do czasu XIX wieku sztuka perfumeryjna była ściśle chroniona i owiana wielką tajemnicą, a kreatorzy tych cudownych aromatów byli uważani za ludzi obdarowanych magiczną wiedzą. Wszystko zmieniło się dzięki podejściu Pierre-Francois Pascal Guerlain , który otworzył pierwszy sklep dający możliwość zakupu wyrobu perfumeryjnego każdemu – oczywiście z racji ceny było to dostępne jedynie dla majętnych osób. Guerlain posiadał kilku klientów, którym tworzył zapachy dedykowane ze względu na rodzaj okazji i charakter danej osoby.

Wprowadzenie nowoczesności do świata perfum

Co ciekawe, po pewnym czasie zaczęto próbować tworzyć syntetyczne odpowiedniki naturalnych aromatów, stąd droga do posiadania perfum przez przeciętną osobę stała się jeszcze bardziej prostsza, przez co rozumie się, że te kompozycje zapachowe były o wiele tańsze i mogło sobie na nie pozwolić już coraz więcej ludzi. Upowszechnienie i ogólnodostępność dobrze wpłynęła na rozwinięcie się tej dziedziny. To właśnie wtedy powstał nowy zawód, który dzisiaj wszyscy dobrze znamy pod nazwą – perfumiarz.

Najbardziej znane kompozycje zapachowe

Większość z nas zapytana o pierwszy przychodzący na myśl zapach kojarzący się z Francją, to z pewnością Coco Chanel nr 5. Klasyka sama w sobie. Stworzona w 1921 roku przez wybitnego perfumiarza Ernesta Beaux, to kompozycja składająca się z około 80 składników i najpopularniejszy zapach marki Chanel. Nazwa perfum ma dwie genezy. Jedna z nich mówi o tym, że Coco miała swoją ulubioną cyfrę – 5. Druga natomiast opowiada o tym, jakoby perfumiarz przedstawił pięć próbek do wyboru, z których Chanel miała wybrać ostatnią. Co ciekawe, od prawie stu lat zapach przyciąga do siebie rzesze fanów i jest jednym z najlepiej sprzedających się na świecie, a po tak długim czasie ich istnienia cena za flakon potrafi zaprzeć dech w piersiach.

Odpowiednik 101 Coco Chanel nr 5

Nie obeszłoby się również bez wspomnienia o innej marce, która prężnie działa nie tylko w sferze mody, ale świetnie radzi sobie także w świecie perfum. Mowa oczywiście o Yves Saint Laurent. Jego zapachy są znane na całym świecie, a już w szczególności odświeżona wersja Opium, która nieprzerwanie od 1977 zjednuje sobie kobiety na całym świecie. Ich odświeżona wersja w 2014 roku wywołała furorę i rozniosła się echem. Czarujące, niezwykle zmysłowe i kobiece – to główne cechy tej kompozycji. Marka ta posiada na swoim koncie jeszcze więcej takich gwiazd wśród perfum, natomiast ta świeci najmocniej.

Odpowiednik 106 Black Opium

Paryskie aromaty – czy są dla każdego?

Przed rozpoczęciem XX wieku perfumy i wszelkiego rodzaju kosmetyki upiększające urodę kojarzono przede wszystkim z kobietami. Wszystko zmieniło się mniej więcej w latach 50. ubiegłego wieku, kiedy to na rynku zaczęły pojawiać się perfumy dedykowane również dla mężczyzn. Od tamtego czasu męskie kolekcje perfumowe zaczęły się stale powiększać, a różnorodność zapachowa jest w tym momencie niewyobrażalnie duża. Najczęściej są to aromaty ciepłe, drzewne, orientalne lub fougère, ale istnieją także zapachy męskie, które są orzeźwiające, świeże, a zdarzają się nawet i słodkie.

Luksus w zasięgu ręki

W dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi, że mamy dostęp do ekskluzywnych produktów, jakimi są chociażby perfumy. Każdy z nas może bez problemu zaopatrzyć się we flakon zapachu, który jest mu bliski. My również jesteśmy zdania, że nic tak jak przyjemne w odczuciu aromaty nie poprawia nam nastroju. Dlatego wychodzimy do Państwa z propozycją i przedstawiamy swoje odpowiedniki perfum, które pomimo niższej ceny nie pozostają w tyle do swoich oryginalnych wzorów. Nasze zamienniki dostarczane przez fimę Gardeny są bardzo trwałe, a ich podobieństwo do perfum markowych jest w 95%. Jeśli nie wierzysz, musisz przekonać się o tym na własnej skórze! Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszej perfumerii. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zapachowe w 100% spełnią wasze wymagania i będziecie mogli poczuć się luksusowo.

Zaciekawiony? Poznaj naszą ofertę trwałych, wyjątkowych francuskich perfum i wybierz coś dla siebie bądź bliskich!

Aby dalej móc udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Prosimy zatem abyś wyraził zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Twoja prywatność i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsza. Więcej na Polityka Prywatności. Akceptuje