Jak dobrać perfumy damskie?

Jak dobrać perfumy damskie?

Jak kobiety powinny dobierać perfumy dla siebie?

Najważniejszym punktem do którego trzeba się odnieść, to nasze własne odczucia. Jest to główna kwestia jeśli chodzi o to, jak kobiety powinny dobierać lane perfumy dla siebie. Przede wszystkim należy kierować się tym, jakie nuty zapachowe nam się podobają. Bywa czasem tak, że dane aromaty czujemy cały czas, więc nasz zmysł węchu nie będzie ich tolerował. Takie uciążliwe perfumy niestety nie będą dla nas dobrym wyborem, ponieważ zamiast być wspaniałym dodatkiem, będą nam ciągle o sobie przypominać i irytować. Dlatego wskazane jest to, aby szukać zapachu przyjemnego dla naszego nosa.

Jak dobrać damskie perfumy do osobowości?

Oprócz dopasowania perfum rozlewanych do siebie na podstawie tego, jakie zapachy nam się podobają, warto zrobić test online, który ułatwi nam wybranie aromatu. Zazwyczaj zawarte w nim pytania, odnoszą się nie tylko do naszych upodobań, ale także cech charakteru, sposobu ubioru, a nawet okoliczności dla których kupujemy kompozycje zapachowe. Naszym zagadnieniem jest teraz to, jak dobrać damskie perfumy do osobowości. Odpowiedzi jest wiele, ale trzeba znaleźć taką, która najbardziej będzie nam pasować.

Jeżeli więc jesteś osobą nieśmiałą, która nie chce wyróżniać się z tłumu, to z pewnością pozostaniesz przy aromatach delikatnych, odświeżających, lekko kwiatowych. Sprawa ma się zupełnie inaczej, kiedy to właśnie chcesz, aby ktoś Cię dostrzegł. Wtedy sięgasz po mocne i zdecydowane francuskie perfumy, z nutami drzewnymi i orientalnymi, które potrafią ciągnąć za sobą, pozostawiając za tobą „ogon” pełen aromatów.

Różne czynniki doboru perfum damskich

Każdy z nas kierując się swoimi preferencjami, będzie starać się popatrzeć też na inne elementy. Istnieją różne czynniki doboru perfum damskich – nie tylko upodobania i cechy charakteru. Przy selekcjonowaniu zapachu dla siebie, powinnyśmy zwrócić też uwagę na swój wiek, okazję oraz pH skóry. Nie od dziś wiadomo, że to co pasuje nam, będzie też świetnie pachnieć na koleżance, mamie lub siostrze.
W zasadzie, jeżeli chodzi o wiek to ta granica zaczyna się bardzo rozmywać. Wielokrotnie zdarza się tak, że młode dziewczyny używają zapachów, które chętnie wybierają dojrzałe kobiety i na odwrót. W tym momencie rzadko spotyka się opinie mówiące o tym, że dane perfumy lane są przeznaczone dla tej lub innej grupy wiekowej. Słynne powiedzenie „nie wypada” zaczyna być wypierane, a dzięki temu każda z kobiet może cieszyć się swoim ulubionym zapachem, nie przejmując się tym, dla kogo one powstały.


Jednak już okazja, na którą wybieramy perfumy rozlewane ma większe znaczenie. Aromaty używane na co dzień przed wyjściem do pracy, mogą okazać się niezbyt dobrą opcją na imprezę w weekend. Do pracy, szkoły, na popołudniowy spacer czy też zwykłe wyjście z przyjaciółmi nie używa się raczej perfum o sensualnych, intensywnych i ciężkich akordach. Na takie okazje prędzej można użyć zapachów orzeźwiających oraz dających uczucie lekkości. Cytrusy, słodkie owocowe, delikatne kwiaty czy też aromaty wodne świetnie sprawdzą się w takich okolicznościach.
Jeżeli wybieramy się na spotkanie wieczorną porą – randka lub impreza w klubie, to warto użyć czegoś mocniejszego. Wtedy zależy nam na tym, żeby poczuć się wyjątkowo, a czasem nawet i trochę pokazać się szerszemu gronu osób. Aromatyczne drzewa, balsamiczne, przyprawowe i orientalne nuty to coś, co może być strzałem w dziesiątkę. Ważne jest to, aby zachować też ostrożność i rozwagę przy doborze lanych perfum, gdyż przesadzenie w tej kategorii najczęściej powoduje efekt odwrotny do zamierzonego.

No i najważniejsza część, czyli pH skóry. Niestety nie zawsze to, co podoba nam się na kimś innym będzie do nas pasować. W kwestii zapachów da się zauważyć sporą różnicę, jeżeli zaaplikujemy na siebie perfumy koleżanki i będą na nas pachnieć zupełnie inaczej niż na niej. Jest to związane z naszym odczynem skóry, który waha się między 4,7 a 5,6 jednostek. Czynników, które potrafią je zmienić jest bardzo dużo, ponieważ pH zależy od tego, w jakim jesteśmy wieku, jakiej płci, ale również miejscowo – jak wygląda nasza pielęgnacja.
Aby dokładnie sprawdzić nasz odczyn skóry, należy poddać się bezbolesnemu badaniu pehametrem, które można wykonać w gabinecie dermatologicznym lub samodzielnie zakupując w aptece papierki lakmusowe. W kwestii doboru perfum to czy dany zapach będzie do nas pasował można sprawdzić tylko na jeden sposób – aplikując go na siebie. Jest to najlepsza i najbardziej skuteczna metoda, aby dowiedzieć się, czy na pewno zaprzyjaźnimy się z wybranymi przez siebie francuskimi perfumami.

Zaciekawiony? Poznaj naszą ofertę trwałych, wyjątkowych francuskich perfum i wybierz coś dla siebie bądź bliskich!

Aby dalej móc udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Prosimy zatem abyś wyraził zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Twoja prywatność i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsza. Więcej na Polityka Prywatności. Akceptuje