Czym różnią się perfumy rozlewane od oryginalnych?

Czym różnią się perfumy rozlewane od oryginalnych?

Na początek najlepiej wyjaśnić sobie czym tak naprawdę są perfumy. To kosmetyki, których głównym celem jest nadanie naszemu ciału przyjemnego zapachu. Są to kompozycje różnych składników nazywanych olejkami zapachowymi, które łączą się z substancjami wzmacniającymi i rozpuszczalnikiem (alkohol – etanol). Stosunek ilościowy rozpuszczalnika do olejków zapachowych przesądza o rodzaju danej kompozycji. Stąd wyróżnia się ekstrakt perfum, perfumy właściwe, wodę perfumowaną, wodę toaletową, wodę kolońską i wodę odświeżającą. W naszym dzisiejszym wywodzie skupimy się przede wszystkim na wodach perfumowanych, które oferujemy w sprzedaży.

Podstawowa i najbardziej zauważalna różnica – flakon

To praktycznie najbardziej rozpoznawalna część, jeżeli chodzi o perfumy oryginalne. Każda marka ma swoje cechy flakonów, które są dla nich charakterystyczne. Przykładowo butelki Chanel mają zazwyczaj podobne kształty pomimo innego zapachu zawartego w środku. To samo tyczy się słynnej serii Angel wypuszczonej przez markę Thierry Mugler. Wszystkie te flakony mają atomizery zatrzaskowe, co oznacza, że osoba kupująca je po zużyciu całej butelki nie może napełnić jej ponownie. Patrząc po cenach oryginalnych można stwierdzić, że większą część ceny płacimy właśnie za flakon. Nasze butelki również są w różnych wzorach i pojemnościach, ale nie staramy się dorównać tym markowym – stąd nasze odpowiedniki perfum są jak najbardziej legalne i nie są to tak zwane “podróby”. Wszystkie buteleczki można zobaczyć na stronie internetowej i nikt nie będzie zaskoczony, kiedy otworzy paczkę i nie ujrzy tam podrobionych flakonów.

Zapach inspirowany, a zapach oryginalny

Nasi klienci często zadają pytanie “Czy ten zamiennik pachnie jak oryginał? Czy jest choć trochę podobny?” Odpowiedź brzmi: Tak, chociaż zdajemy sobie sprawę, że to w dużej mierze zależy od klienta, ponieważ każdy z nas zapamiętuje zapachy inaczej. Dla jednego może być to zapach idealnie odwzorowujący oryginał, natomiast drugi może mieć zupełnie inne zdanie. Warto zwrócić uwagę na partie perfum oryginalnych, cyklicznie wychodzących z fabryk. One również nigdy nie są takie same. Zdarza się, że producenci zamieniają składniki potrzebne do wyprodukowania perfum i następuje reformulacja zapachu, który pomimo iż jest oryginalny, pachnie nieco inaczej. Jeżeli chodzi o nasze odpowiedniki, to słowem kluczowym jest tutaj fraza ‘inspirowane’, ponieważ staramy się stworzyć zapach podobny do oryginału. Wiadomo, że francuscy senselierzy są w stanie wskazać zapach oryginalny i inspirowany. Natomiast my wierzymy, że nasze zamienniki są przynajmniej w 90% odpowiadające oryginałom. Jeśli nie jesteś w stanie uwierzyć, to jedynym wyjściem, aby się przekonać jest wypróbowanie na sobie.


Trwałość, jakość, projekcja..

Trwałość, czyli to na czym nam najbardziej zależy przy zakupie zapachów. Nasze zamienniki perfum cieszą się dobrą opinią wśród klientów ze względu na swoją trwałość. Dużo zależy oczywiście od użytych składników podczas produkcji, natomiast dbamy także o to, aby przechowywać je zgodnie z odpowiednią dla nich temperaturą. Dzięki temu wszystkie 3 nuty zapachowe rozwijają się na naszej skórze i jesteśmy w stanie je czuć przez kilka godzin. Zdarza się, że zaaplikowane na ubrania utrzymują się kilka dni.

Jakość, to druga z cech której chcemy być pewni. Odpowiedniki perfum E-Madeleine są atrakcyjne pod względem jakości z uwagi na to, że są wytwarzane z najlepszych składników, które są przebadane dermatologicznie pod kątem alergenów. Naprawdę nie sposób odróżnić ich jakościowo od perfum oryginalnych. Wszystkie nasze zamienniki perfum są dobrej jakości i ciągle dbamy o to, aby klienci byli naprawdę zadowoleni.

Projekcja, czyli temat często pomijany w kwestii perfum rozlewanych, a niesłusznie. Okazuje się, że świetne jakościowo odpowiedniki perfum również mogą wykazywać takie właściwości. Ale tak w ogóle co to jest ta projekcja? Jest to cecha zapachu, która tworzy swego rodzaju “ogon”.  To ona jest odpowiedzialna za to, czy w pomieszczeniu w którym przebywamy jest wyczuwalny nasz zapach i czy trwa on dalej, jeśli z niego wyjdziemy. Jest to dobre rozwiązanie przy wyborze perfum na randkę albo wieczorne wyjścia. Radzimy unikać takich zapachów na co dzień, ponieważ mogą drażnić nie tylko nas, ale i osoby w naszym otoczeniu.

Cena – czemu różni się tak znacząco od oryginalnej?

Jest na to proste wytłumaczenie. Chodzi przede wszystkim o markę. Kupując perfumy oryginalne tak naprawdę płacimy za wymyślny flakon, nazwę drogiej marki na butelce oraz opakowujący ją karton i folię producencką. W naszej perfumerii klient płaci za naprawdę dobrze skomponowane, trwałe i świetne jakościowo wody perfumowane – zamienniki. Staramy się, aby nasze produkty sprawiały uśmiech na twarzach i trafiały w wasze gusta. Jesteśmy przekonani, że ceny za nasze odpowiedniki nie są specjalnie wygórowane i większość osób będzie stać, aby sprawić sobie cząstkę luksusu w atrakcyjnej cenie.

Podsumowując…

Porównując perfumy oryginalne do ich odpowiedników nie sposób nie zauważyć ich wielu zalet. Oprócz tego, że są o wiele tańsze, to mamy tutaj do czynienia z tak samo znakomitą jakością i trwałością naszych zamienników. Statystyki i opinie ciągle przybywających klientów mówią same za siebie – czasami nie warto przepłacać, aby być w posiadaniu produktu luksusowego, który uprzyjemnia nam czas i sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić Was do spróbowania naszych odpowiedników perfum.

Zaciekawiony? Poznaj naszą ofertę trwałych, wyjątkowych francuskich perfum i wybierz coś dla siebie bądź bliskich!

Aby dalej móc udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Prosimy zatem abyś wyraził zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Twoja prywatność i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsza. Więcej na Polityka Prywatności. Akceptuje